نام تجاری

نام تجاری

RouterOS امکان سفارشی سازی جزئی سیستم را با کمک بسته برندینگ فراهم می کند. این یک بسته سیستمی ویژه است که می توانید آن را از داخل اکانت mikrotik.com خود در بخش حساب “برندینگ ساز” ایجاد کنید. فایل به دست آمده دارای پسوند dpk. خواهد بود و می تواند به همان روشی که یک بسته npk. نصب شود. بسته تولید شده را می توان در هر نسخه RouterOS نصب کرد. برای نصب بسته در دستگاه کافی است آن را آپلود کرده و روتر را مجددا راه اندازی کنید، همچنین می توانید از ابزار Netinstall برای همان جلوه استفاده کنید.

این لوگوی متنی است که هنگام ورود به رابط خط فرمان، یعنی Telnet، SSH، Winbox Terminal نشان داده شده است. آرم ASCII را می‌توانید درست در مرورگر ایجاد کنید یا از هر ویرایشگر متن ساده دیگری کپی کنید. مطمئن شوید که عریض‌تر از شکل صفحه سازنده برند نیست، در غیر این صورت لوگوی شما تحریف می‌شود.

صفحه وب پیش فرض

می‌توانید صفحه اطلاعات پیش‌فرض RouterOS را سفارشی کنید، که هنگام دسترسی به آدرس IP روتر نشان داده می‌شود و رمز عبور روی دستگاه تنظیم می‌شود. هنگام ساخت فایل HTML، می توانید از این متغیرها استفاده کنید:

  • %version% به نسخه فعلی روتر تغییر خواهد کرد
  • %host% به آدرس IP روتر تغییر می کند. از این متغیرها در لینک Telnet یا در هدر استفاده کنید.

نام فایل باید “index2.html” باشد. مطمئن شوید که از HTML تودرتو به درستی استفاده می کنید تا صفحه خود را با همه مرورگرها سازگار کنید. همچنین می‌توانید تصاویر یا فایل‌های جاوا اسکریپت را آپلود کنید، آنها باید به همان مسیر فایل فهرست مراجعه کنند، هیچ نام پوشه سفارشی نمی‌تواند استفاده شود.

اگر می‌خواهید فقط لوگوی MikroTik را تغییر دهید و کل فایل HTML را آپلود نکنید، نام تصویر پیش‌فرض mikrotik_logo.png است، با آپلود فایل دیگری با همین نام، نسخه اصلی بازنویسی می‌شود.

ارزش های دیگر

  • نام روتر : این مقدار Identity در RouterOS است، فقط می تواند یک کلمه باشد، در آنجا از فاصله یا کاراکترهای خاص استفاده نکنید.
  • URL شرکت : این مقداری است که هنگام اتصال به دستگاه MikroTik خود در کنسول ظاهر می شود.
  • URL دستی : پیوند اسنادی که با یک دکمه در Webfig در رابط وب باز می شود.
  • آرم LCD : این لوگو در دستگاه های مجهز به صفحه نمایش LCD نمایش داده می شود. الزامات لوگو: عرض بیش از 160 پیکسل و ارتفاع بیش از 72 پیکسل. سری های CCR دارای پس زمینه سفید (0xffffff) هستند، سری های 2011 دارای پس زمینه سیاه (0x000000) هستند.
  • تنظیمات پیش‌فرض : توجه داشته باشید که هنگام استفاده از فایل پیکربندی پیش‌فرض، پیکربندی به سادگی هنگام نصب بسته اضافه می‌شود، اما پس از استفاده از تنظیم مجدد سیستم، تنها از پیکربندی موجود در فایل شما استفاده می‌شود، تمام تنظیمات پیش‌فرض استاندارد دیگر در حین تنظیم مجدد استفاده نمی‌شوند. فایل باید یک فایل متنی/rsc با یک دستور RouterOS در هر خط باشد. شما می توانید از یک فایل صادراتی از کنسول به عنوان نقطه شروع استفاده کنید، اما توصیه می کنیم فقط دستورات دقیقی را که می خواهید اجرا کنید، رها کنید. این پیکربندی حتی پس از تنظیم مجدد RouterOS نیز حفظ خواهد شد.
  • Skins : برای پوسته ها، یک فایل your_file_name.json باید در دایرکتوری “skins” آپلود شود. 

به منظور اعمال پوسته خاص به یک گروه کاربری خاص، برای انجام این کار نیازی به ورود به روتر ندارید. با آپلود یک فایل پیکربندی پیش فرض، می توانید این کار را با نام تجاری انجام دهید.
یا پوسته گروه کاربری را به صورت دستی پس از راه اندازی مجدد تنظیم کنید.

  • فایل‌های سفارشی : RouterOS 6.48.3 و بالاتر نیز از آپلود فایل‌های سفارشی پشتیبانی می‌کند، آنها به سادگی در پوشه‌ای به نام “برندینگ” کپی می‌شوند و از داخل RouterOS قابل دسترسی خواهند بود.